Vademecum zrób to sam

Najbardziej cieszy i jest podstawą do dumy to co sami stworzyliśmy. Jeszcze większą satysfakcję daje to kiedy stworzyliśmy coś z niczego.

Sam zrób dekoracje do domu

Ludzki umysł skrywa w w sobie wiele tajemnic. Często zdarza się tak, że ni z tego ni z owego wpada do głowy jakiś pomysł. Następnym krokiem powinna być realizacja tego pomysłu. W ten prosty sposób rozwija się kreatywne myślenie. Co to ma wspólnego z dekorowaniem domu. Otóż ma dużo. Własne mieszkanie czy dom to ciągłe wyzwania związane z jego utrzymaniem. Utrzymanie domu to nie tylko sprzątanie to także jego dekorowanie. W związku z tym wpadają do głowy pomysły na zburzenie dotychczasowego porządku i wykonanie zmian.

Zmiany w domu warto zacząć od dekoracji

Zmiana dekoracji to najłatwiejszy i zazwyczaj najmniej kosztowny sposób na odświeżenie otoczenia. Dobre pomysły rodzą się pod wpływem przypadku czy jakiegoś innego impulsu. Nierzadko myśl o zmianach rodzi się w dłuższym czasie. Efektem końcowym takich reakcji powinno być przejście do działania.

Inwencja sprzyja zmianom

Realizowanie pomysłów związanych ze zmianami czy uzupełnieniem dekoracji we własnym mieszkaniu przynosi wiele satysfakcji. Najfajniejsze jest to kiedy realizacja pomysłu wykonywana jest od podstaw własnoręcznie. Nie jest prawdą, że do wykonania prostych dekoracji potrzeba zmysłu artystycznego. Owszem posiadanie takiej cech bardzo ułatwi każde zadanie związane z ich wykonaniem.

Kiedy brak pomysłu

Chęć dokonania zmian dekoracji najbliższego otoczenia często wiąże się z brakiem pomysłu jak i z czego to zrobić. Mieszkając we własnym domu zawsze jest jakieś miejsce, w którym gromadzi się tak zwane niepotrzebne rzeczy. Te niepotrzebne sprzęty szkoda jeszcze wyrzucić bo mogą się przydać. I właśnie te rzeczy stanowią doskonałe źródło inspiracji. Wystarczy zrobić dobry remanent i wysegregować coś co można przerobić i nadać temu czemuś nowe przeznaczenie, tchnąc w nie życie.
Może kilka prostych podpowiedzi sprawi napływ własnych pomysłów.

Stary durszlak

Doskonałe narzędzie do stworzenia ekscytującej lamy do ogrodowej altanki. Wystarczy w jego wnętrzu umieścić oprawkę żarówki z kawałkiem kabla z wtyczką na końcu, aby był dopływ prądu. Kawałek łańcucha czy linki metalowej do powieszenia i lampa gotowa. Dla większej fantazji do boków durszlaka mocując stare nieużywane widelce nada się stworzonej lampie cechy przynależne żyrandolowi.

Nieużywany czajnik z kuchenki w nowej odsłonie

Wypełniając wnętrze czajnika gipsem zwiększa się jego stabilność. Dzięki tak prostemu zabiegowi zyskuje się dobrą podstawę pod nową lampkę na stolik. Plastikowa rurka umieszczona w gipsowym wnętrzu ułatwi przeprowadzenie niezbędnych kabli. W gipsie umieszcza się także korpus do zamocowania oprawki żarówki. Korpus łatwo wykonać z butelki z wywierconym w dnie otworem, przez który przeciąga się kabel. Jeśli nie ma pod ręką abażura da radę zrobić go z wykorzystaniem starych drucianych wieszaków, obciągniętych kawałkiem materiału. W ten sposób łącząc poszczególne elementy wychodzi fajna oryginalna lampa na stół w ogrodzie lub półkę w mieszkaniu. Całość w razie potrzeby łatwo pokryć kolorowymi farbami.

Stare krzesło w nowej roli

Stare drewniane krzesła stanowią bardo dobry element do wykorzystania w każdym wnętrzu. Za pomocą farby i odpowiedniej przecierki uzyskuje się bardo dobry efekt. Tak pomalowane krzesło spełni swoją nową rolę będąc stolikiem pod kwiaty. Dobrze dobrane pnące kwiaty usytuowane na odnowionym krześle stworzą w krótkim czasie ciekawy element dekoracyjny.

Sportowe inspiracje

Dużą grupę stanowią osoby uprawiające sport. Wśród nich obecni lub byli sportowcy często nagradzani różnymi medalami i innymi sportowymi trofeami. Dla tych osób podpowiedzią może być własnoręczne wykonanie w kształcie kół olimpijskich. Do tego wystarczy zorganizowanie pięciu obręczy rowerowych. Pomalowane w olimpijskie kolory i przymocowane do ściany w typowy dla siebie kształt, podkreślą sportowe zacięcie domownika. We wnętrzu tych kół można umieścić posiadane medale i inne trofea. Dla bardziej odważnych i nowatorskich wyzwaniem będzie stworzenie symbolu olimpijskiego z obręczy różnej wielkości. Elementem łączącym w tym przypadku będą kolory olimpijskie.

Akcent filmowy dla kinomana

Myszkując po zakamarkach mieszkaniowych magazynków rzeczy nieużywanych natrafić można na stary projektor do wyświetlania bajek. Odświeżony lub pomalowany ustawiony na tle plakatu filmowego w antyramie podkreśli zainteresowanie i fascynacje mieszkańca. Dodatkowo całość aranżacji wzbogacić można kawałkami starych celuloidowych filmów z aparatów analogowych.

Wam Też Może Się Spodobać

Zrób to sam – 5 pomysłów na dekoracje do domu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *