Sonda
Jak oceniasz jakość naszych produktów
Producenci
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Program Ochrony Kupujących
Program Ochrony Kupujących

           Decydując się na zakupy online bardzo często kierujemy swoje pierwsze kroki w stronę jednego z najbardziej znanych portali aukcyjnych . Dlaczego tak się dzieje?  Powody w zasadzie są trzy . Brak konkurencji wśród innych portali,  zgromadzone kilka milionów ofert w jednym miejscu oraz bezpieczeństwo zakupów. Niestety sprzedawcy chcąc w ogóle zaistnieć na owym portalu,  za sprawą ciągłych zmian głównie w algorytmach wyszukiwania zmuszani są do wykupywania coraz droższych promowań poszczególnych przedmiotów , dodatkowych reklam czy monet.

Jako klienci możecie sobie pomyśleć : No dobrze ale co mnie to obchodzi ?  A co gdybym powiedział Wam że przynajmniej 10 % ceny większości produktów na tym portalu to Wasz niepotrzebny wydatek ? Tak 10 % to tak naprawdę jedynie prowizja od sprzedaży nie licząc kosztów wystawienia oferty, dodatkowych monet czy reklam sponsorowanych a te mogą sięgnąć nawet 30 % ceny prezentowanej oferty.  Dzięki temu w pierwszym narzucanym uporczywie w wynikach wyszukiwania kryterium otrzymujemy listę nie tego co chcielibyśmy kupić i co pasuje do szukanej przez nas frazy a listę produktów sprzedawców którzy zapłacą najwięcej byście do nich trafili.  Czy zatem warto ? 

Naszym zdaniem nie. Często szukając odpowiedniego produktu nie potrzebujemy kliku milionów ofert wszystkiego od sznurówki po jacht,  a konkretnie kilkunastu ofert dokładnie tego produktu który nas interesuje. Nie potrzebujemy również płacić za reklamy prowizje i inne koszta promowania ofert i tak wliczonych w cenę produktu. Wpisując tę samą frazę w wyszukiwarkę internetową otrzymamy kilkadziesiąt sklepów oferujących to czego szukamy i to taniej niż na owym portalu. Większość z Was w tym momencie przyzna mi rację jednak dorzuci od siebie No dobrze ale co jeśli zostanę oszukany ? Jeśli sklep nie wyśle towaru lub zniknie ?  I w tym miejscu kolej abym racje przyznał Wam ja . Owszem istnieje taka możliwość . Jak się więc przed nią uchronić ? 

Na początek nie popełniaj tych błędów. 

Absolutnym absurdem i wysokim ryzykiem obarczone są transakcje w których sprzedający prosi o zapłatę poprzez kliknięcie przesłanego mailem czy sms'em linku . Nigdy pod żadnym pozorem nie należy tego robić . Link ten może prowadzić do strony próbującej wyłudzić nasze dane logowania do banku . 

Wysokie ryzyko niesie ze sobą również zakup przy którym decydujemy się na bezpośredni przelew bankowy . Banki nie weryfikują odbiorców przelewów nawet do kwoty 10000 zł . Ustalenie wtedy rzeczywistego właściciela rachunku ze względu na tajemnice bankową graniczy z cudem. W takich wypadkach pozostaje nam jedynie złożenie zawiadomienia do prokuratury.  A to trwa bez gwarancji odzyskania pieniędzy.

Większości kupujących w internecie myśli również że jedynym i najbezpieczniejszym wyjściem jest zakup za pobraniem. Tutaj również możecie się nie miło rozczarować. Kurier czy też listonosz nie pozwoli nam zajrzeć do środka przesyłki. On nam ją tylko doręczy i mamy jedynie pewność że otrzymaliśmy pudełko z czymś w środku. Czyż nie ?

Co więc zrobić by cieszyć się z zakupu i nie stracić pieniędzy ?  

Inaczej sprawa się ma przypadku sklepów internetowych oferujących możliwość zakupu z opcją zapłaty za pomocą szybkiego przelewu znanych platform transakcyjnych np PayU, PayPal , Przelewy24 czy Blue Media . Im więcej taki platform w ofercie tym bardziej sprawdzony sklep . Dlaczego ? 

Odpowiedź jest banalnie prosta . Każda z tych platform dokładnie weryfikuje firmę z którą nawiązuje współprace. Weryfikowane są zarówno dokumenty rejestrowe jak i rachunki bankowe .  Dlatego macie pewność , że nie dokonujecie zakupu w firmie krzak. Ponadto płacąc za zakupy za pomocą PayPal czy też PayU macie możliwość skorzystania z Programu Ochrony Kupujących znanego już z największego serwisu aukcyjnego w Polsce. 

W obu przypadkach jest wymagane posiadanie konta w danym serwisie . Co w przypadku PayPal jest logiczne a w przypadku PayU możemy je założyć nawet do 24 h od chwili zapłaty za towar aby się uchronić przed utratą pieniędzy.

 

FabrykaWyrazu.pl oferuje Wam właśnie możliwość zapłaty za pomocą przelewów PayU PayPal oraz Blue Media . Jednocześnie informujemy , iż już niebawem włączymy również płatności Przelewy24. Dla zagorzałych zwolenników tradycji pozostawiamy jednak formy zapłaty tradycyjnym przelewem oraz gotówką za pobraniem. Wszystko dla Waszego komfortu. 

 

Szczegółowo o warunkach Programu Ochrony Kupujących możesz przeczytać na stronach operatorów płatności . 

https://www.payu.pl/program-ochrony-kupujacych

https://www.paypal.com/pl/webapps/mpp/paypal-safety-and-security

 

Na koniec tego artykułu nie pozostaje mi życzyć Wam nic innego jak wielu udanych transakcji. 

Pozdrawiam

Lukasz Nicpoń

CEO FabrykiWyrazu.pl

 

 

 

 

 

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl