Jak niedrogo udekorować mieszkanie.

Jak niedrogo udekorować mieszkanie

Niech pomysł będzie najcenniejszym elementem dekoracji mieszkania

Dekorowanie mieszkania powinno być przyjemnym a nie kosztownym zajęciem. Jak taką sztukę osiągnąć? To pytanie zaprząta niejedną głowę osoby stojącej przed takim wyzwaniem. Tak wyzwaniem, bo tylko wtedy kiedy realizacja pomysłu jest wyzwaniem, możliwy jest końcowy sukces.

Sposób na niedrogie udekorowanie mieszkania

Podstawową sprawą w dekorowaniu mieszkania odgrywa pomysł. Ważne jest to jaką funkcję ma spełnia dekoracja Czy ma to być krótkotrwała zmiana wystroju związana z jakąś uroczystością lub innym ważnym wydarzeniem osób zamieszkujących dekorowane pomieszczenia. Czy dekoracja ma spełniać bardziej długotrwałą rolę. Odpowiedź na te proste pytania ułatwi realizację całego przedsięwzięcia.

Krótkotrwała dekoracja mieszkania

Stojąc wobec takiego wyzwania należy dobrze zaplanować całość. Następnym krokiem jest zgromadzenie niezbędnych rzeczy, które pozwolą zrealizować zadanie. Podstawą do wykorzystania mogą być kwiaty cięte i doniczkowe. W każdej kwiaciarni czy markecie ogrodniczym bez względu na porę roku dostępne są różne ciekawe okazy roślin. Kwiat doniczkowy będzie atrakcyjny kiedy zostanie wstawiony w odpowiednią osłonkę. I tu można ten szczegół jakim jest osłonka doniczki czy pojemnika na kwiaty wykorzystać. Najlepszym rozwiązaniem jest samodzielne fantazyjnie wykonanie tego elementu. Jeśli brak zdolności manualnych nie pozwoli zrobić takiej osłonki samodzielnie to można użyć starą odstawioną w kont doniczkę. Tutaj sprawdzą się i pomocne będą resztki różnych farb, które zazwyczaj znajdą się w każdym domu. Jeśli akurat występuje brak takich farb, można w każdym markecie budowlanym kupić próbniki różnych farb. Cena takich próbników to zazwyczaj parę złotych.
Jeśli zakupione kwiaty są pnące to w bardzo prosty sposób, kupując kilka bambusowych patyków wykona się stelaż po którym będą się kwiaty piąć Stelaż pod pnącza można dodatkowo fantazyjnie pomalować nawiązując do kolorystyki przygotowanych osłonek doniczek.
Tłem do tak wykonanego aranżu może być stara rama po zniszczonym obrazie. Ramę należy podkleić kartonem w dobranej kolorystyce na którym wykonuje się odciski rożnych, odpowiednio dużych liści kwiatów. Pojedyncze liście są dostępne w większości kwiaciarni. Jeśli jest z nimi kłopot można do tego użyć sztuczne liście posiadające fakturę
Dla osób z większymi zdolnościami manualnymi osiągnie się fajny efekt całej kompozycji wykonując własnoręcznie kwiatki z papieru lub materiału, zastępując tym samum żywe kwiaty.

Długotrwała forma dekoracyjna

Tego typu wariant wymaga sporego zastanowienia, ponieważ wykonanie zmian związanych z ingerencją w istniejący porządek kolorystyczny czy zmiana użytkowanych mebli i sprzętów, może być trudna do odtworzenia. Myśląc o tego typu zmianach niejednokrotnie wystarczy pomalować meble zmieniając okucia i efekt będzie imponujący.

Wam Też Może Się Spodobać

Jak dobrać ciekawe dodatki do domu

Jak dobrać ciekawe dodatki do domu?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *